Cesta časem s grilem: špekáčky vs. haloumi

Když se řekne léto, mnohým z nás se jistě vybaví grilování. Dlouhé letní večery přímo vybízí k tomu vytáhnout gril, koupit maso, vychladit pivo a nechat se svézt na vlnách BBQ. Krásná představa, že? Předtím než usednete ke grilu, můžete si přečíst, jak to bylo s grilováním dřív nebo jaké všemožné vychytávky máme k dispozici v současnosti.

Grilování je velice populární záležitost. Možná je to tím, že jej lidé provozují už od pravěku. Oheň jako jeden z nejstarších vynálezů lidstva, kus masa z ulovené zvěře nabodnutý na klacík, a máme tu vůbec první gril v historii. A tak to fungovalo až do té doby, než se začal používat gril na dřevěné uhlí a později také gril elektrický nebo plynový. Stále častěji si také lidé doma vyrábí vlastní uzené maso. K tomu jim slouží udírna, která může být i součástí některých multifunkčních grilů.

A jaké jsou nejoblíbenější grilované pokrmy? Vítězem je bezpochyby maso, a to především vepřové a kuřecí. Hovězí není až tak populární, ale poslední dobou jsou lidé ochotnější si připlatit za kus kvalitního hovězího masa na steak. Nestárnoucí klasikou jsou klobásy a jiné masné výrobky. Do této kategorie spadají i staré známé špekáčky. Kdo by neměl rád tu atmosféru posezení v kruhu přátel u praskajícího ohniště, do kterého odkapává tuk vypečený ze špekáčků? Nic pro vyznavače zdravého životního stylu...ale jednou za čas opravdu stojí za to zhřešit.

Kromě klasických plátků masa se může na grilu připravovat spousta dalších skvělých jídel. Ryby a mořské plody nebo třeba grilovaná zelenina, nejčastěji paprika, cuketa nebo lilek, nejsou nic neobvyklého. Stejně tak jako domácí hamburgery na grilu, grilovaný hermelín nebo kukuřičný klas. Existují i větší speciality jako sýr haloumi anebo ananas na medu. Jestli jste nedočetli až sem a už roztápíte vaše grily, nevadí. To se dá pochopit :)

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT  Kublanka: Kuřecí fajitas
1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd
Loading...